حال هوا و حاشیه های امسال مسجد ارک

رمضان آمد با شبهای عرشی مسجد ارک ، با مناجات های عارفانه حاج منصور ارضی، همان که صلوات شروع مناجتش آتش به وجود آلوده مان می زند و روح و جسمی که یکسال به دنبال هوا و هوس، سرکشی کرده حال باید صیقلی دوباره ببیند و در این میان بیچاره و مفلوک کسانی که روحشان صیقل پذیر نیست و به قول استادم حاج منصور " نمی خواهند روح حیوانی را با روح الهی تعویض کنند هر چند صورت انسانی داشته باشند و شیطان انسی که می گویند همین ها هستند .

رمضانی دیگر آمد با نصیحت های پدرانه پدری دلسوخته که اگر نیش تندش در کنار رافتش نبود ما هم صد نه هزاران بار مانند دیگران باخته بودیم . پدری که در هر زمان ممکن در مجالس و محافل اهل بیت (علیه السلام) به فرزندانش نهیب می زند تا از جاده و وادی حق و ولایت خارج نشوند هر چند در این میان فرزندانی هم پیدا می شوند که نهیب دلسوزانه پدر را با سیلی جهل پاسخ می دهند ، اما این پدر از آنجایی که با اربابش عهدی ناگسستنی دارد اگر آماج تیرها و نیزه ها قرار بگیرد نمی گذارد یک تیر زهرآگین به سمت نوکران حسینش نشانه رود . می دانید چرا ؟ او برای رشد فهم و درک سینه زنانش رنج های بسیاری را تحمل کرده که خصوصیت شاخص پدر همین است که نگذارد فرزندانش از راه اصلی خارج و از کف بروند .با زبان بی زبانی میگوید : به اندازه کافی به قلب اربابم تیر جهل نشاندند .

آری ،ما منصور ارضی را اینگونه میشناسیم پدری دلسوز که امتداد گریه هایش را باید از اشک چشم مولاعلی (ع) در چاه و سجاده نماز مادرمان زهرا(س) جستجو کرد .چیزی نداریم از خود بگویم هر چه داریم حرفهای اوست که از مسجد جامع دهه 60 " و آن پا منبری های عاشق و مرد،که خیلی هایشان شهید شدند و اگر نامردیی کرده باشند در حق حاج آقا کرده اند " یاد گرفتم .

همیشه گفته ام اصلا رمضان و سحرهای مسجد ارک با سخنرانی های آتشین حاج منصور برای سینه زن هایش لذت بخش است ، خیلی وقتها از خود می پرسم براستی اگر حاج آقا نبودند چه کسی پیدا میشد تا بعضی مسئولین بی مسئول را نهیبی بزند تا از خواب غفلت بیدارشوند ؟ چه کسی این خلق الله را که از صبح تا شب به دنبال مطاع دنیا و لقمه نانی در حال کلنجار با یکدیگر هستند را هوشیار می کرد. هرچند به قول حاج آقا بعضی از سینه زن هاش در آخر امر هم بیراهه را پیش گرفتند که صد البته باید علت را در امور و رزق خود جستجو کنند .

  

در این میان امسال هم مانند گذشته کسانی پیدا شدند که هر کلامی که از دهان حاج آقا بیرون می آید را پیراهن عثمان کنند و برای اینکه بازار خبر چینی و حرافی کساد نباشد ،مزخرفی به میان آورند تا بلکه جاهلانی پیداشوند و به گزاف به آنها بفروشند .

شاید اکثردوستان خبر حضور محسن رضایی را در شب اول رمضان در مسجد ارک شنیده باشند و حتما اطلاع دارید به تازگی آقا محسن ، همان فرمانده اسبق سپاه به تازگی درمراسم های مختلف مداحان معروف تهران حاضر و الظاهر به دنبال تطهیر چهره خود می باشد .

چهره ای که بسیاری از رزمندگان دوران دفاع مقدس صورت خوبی از او به خاطر ندارند ، کسی که نام او در کنار هاشمی رفسنجانی معنا پیدا میکند . مخصوصا که حضور وی بدون تردید با دستور هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد ، با اینکه همه می دانستند او رای نخواهد آورد ، اما آمد تا رای احمدی نژاد را پایین بیاورد . به قول حاج سعید قاسمی : او همان کسی است که خود را کفیل شهدا می داند و دوشادوش آن شیخک و نخست وزیر امام آمد و تا توانست کش فتنه را کشید و چون تا حدودی از بینش سیاسی برخوردار بود تا اوضاع قمر در عقرب شد از سنگر و مواضعی که با دیگر سران فتنه ساخته بود عقب نشینی کرد . اینها را گفتم که بگویم در حد بضاعت این چهره را می شناسم هر چند کارنامه حاج محسن طویل تر از این حرف هاست اما به همین مقدار بسنده میکنم .

وقتی آقا محسن وارد حیاط مسجد شد به همراه محافظانش در دو قدمی بنده نزدیک درب حیاط با متوقف کردن او توسط حاج حسین الله کرم بر روی زمین نشست . حسین الله کرم چند دقیقه ای در کنار محسن رضایی به صورت نیم خیز نشست و با او گفتگو کرد. وقتی شب گذشته (شب سوم ) با حاج حسین صحبت کردم که حاجی با محسن رضایی چی میگفتی ، گفت : گفتم جلو نیایید همین جا بنشینید نمی شه بیایید جلو . و اصلا چشم حاج آقا به محسن رضایی هم  نیافتاد چه برسد بخواهند از او استقبال هم کنند .

یکی از دوستان به من گفت بعد از مراسم محسن رضایی مجلس را ترک کرد ، مثل اینکه چند نفر لحظه سوار شدن محسن رضایی به خودرو با مشت بر روی ماشین کوبیدند .

متاسفانه بعضی دوستان که البته آنها را هم بنده میشناسم نمی دانم با چه استدلال و منطقی حرف های حاج آقا را درهمسویی و حمایت از محسن رضایی تلقی کرده و کار را به جایی رساندند که کلام حاج آقا را با حذف یکی دو کلمه تحریف و به خورد رفقای هئیتی می دهند .

از آنجایی که بنده همیشه احتمال تحریف و سوء استفاده از بیانات حاج آقا را می دهم متن زیر را از فایل ضبط شده صحبت های حاج آقا برای شما پیاده کرده ام .

حاج آقا در ادامه بحثشان راجع به وظیفه صائمین و حالات روزه دار در ماه مبارک رمضان می فرمایند :

( این را بدانید شیاطین و دارو دسته جنیان در این ماه دست بسته اند ولی شیاطین انسی وجود دارند ، من خیلی متاسفم برای بعضی ها ، دور از جون شما ، الاغ میان الاغ میرن . اینجا در بازه و چون در این محیط کسی قرار گرفت نمی شه حرفی زد و حرف مشکله . اگر می تونید برید سر کارش ، سر مسئولیتش میخواهی کاری کنی برو اونجا ، دیشب کسانی که با اون بنده خدا (محسن رضایی ) اون کار رو کردند و فحش دادند و اهانت کردند ،به گفتم حسین (سازور) بیاد بخونه تا من برم جلو در ببینم که کدوم کره خری بوده . اینجا دستگاه خداست هر کی بیاد مهمونه ، اونم تو مسجد ارک که تمام چشم ها و حرکات دنبال میشه .کسانی که آلوده شدن در ماه رمضان هم به گناهشون ادامه می دن ، کسانی که این کارو کردند از ما نیستند .)

این تمام حرف حاج آقا راجع به برخورد با آقای رضایی بود .خوب است جهت قضاوت نوشته بنده را با چند وبلاگی که درباره این موضوع موضع گرفتند را بخوانید . من سوالی از شما خوانندگان دارم میشود دم در ایستاد و هر کسی که اعتقادش با شما در تضاد هست را از مجلس بیرون کنیم ؟ اگر به کلام حاج آقا توجه کرده باشید دریافت خواهید کرد که حاج آقا فرمودند : اگر مشکلی دارید بروید محل کار و محیطی که طرفتون مسئولیت داره باهاش برخورد کنید نه در خانه خدا . کجای این حرف در تضاد با حدود شرعی و دینی ماست ؟ و کجای این کلام حمایت از محسن رضایی را در ذهن متصور میکنه ؟

 منبع: http://mansoorarzi.blogfa.com/

/ 0 نظر / 8 بازدید