بیانات استاد حاج منصور ارضی در روز عرفه امسال

همه جا صحبت از معصیت بخشی است که اگر سخط او بگیرد بخشش و رحمتی در کار نیست. یکی از گناهانی که به ظاهر اهمیت زیادی نداره (ولی گناه خیلی بزرگیه) اینه که چون دین در دست ما ایرانی هاست باید سند اون رو به نام خودمون بزنیم. یعنی به عنوان مثال دعای عرفه رو مثل پول یا یک سند تاریخی به نام خودمون بزنیم و به جای دهم ذیحجه اون رو به تاریخ شمسی برگزار کنیم. مانند همون کاری که برخی افراد جاهل و نادان اومدند و عاشورا رو به تاریخ شمسی برگزار کردند و همونطور به تاریخ شمسی کربلا بروند و ملاک تاریخ عید غدیر رو برای خوش رقصی و اینکه بدعتی بگذارند تاریخ شمسی قرار بدهند.

بدانید بدعت گذاشتن در دین و تغییر شکل دین از زنا بدتر است. خدا باعث و بانی این انحراف رو لعنت کند. مخصوصا در بین مداح ها باید دقت بشود، ما هیچ روایت یا حدیثی نداریم که بگه بعده ها ایرانی ها اعیاد و مصائب رو به تاریخ خودشون برپا کنند.

شاید برخی بگن که پرچم عزای ابی عبدالله از شهادت حضرت مسلم برافراشته میشه، ولی والله ما بر این اعتقاد هستیم که "کل یوم عاشورا"، یعنی همانطور که "الذینهم عن صلاتهم دائمون" هست، واقعا ما دائمون البکائون هستیم. بعضی ها برای اینکه شبیه امام زمان خودشون بشوند شب و رو برای ابی عبدالله گریه می کنند.

در مورد این حملات اخیر که به مداح ها شده این رو بدونید که بعضی ها از کوچک و بزرگ، چون چیزی گیرشون نمیاد به نوکرهای ابی عبدالله حمله می کنند. بعد هم میگن آسیب شناسیه!!! آقایون، شما که بیشتر آسیب سازی می کنید تا آسیب شناسی.

از طرفی بعضی ها هم آسیب رو ایجاد میکنند، برای چی؟ برای اینکه هیئتشون تابلو بشه بنر میزنند. یه کاری می کنند که نه تنها مورد ستایش قرار نمی کیرند بلکه مورد نکوهش هم واقع می شوند. بعدا هم به جای ثواب پشت سرشون ناسزا است.

وقتی زنجیر گردن می انداختی و برای ابی عبدالله سینه زدی اون وقت این سینه زن با کسی که تو خیابون زنجیر گردنش میندازه چه فرقی میکنه. یا انقدر این زنجیر بزرگ شه که تبدیل به قلاده بشه و برای پاک کردن این روغنی که روی زمین ریخته باید زیر زمین رو هم شکافت. ما هنوز نتونستیم اثر بعضی از کارهای خلاف و تخریبها رو پاک کنیم و داریم چوب می خوریم.

لذا شما مستمعین هر جا هستید با این مسائل برخورد کنید. با این برخورد هیچ اتفاقی براتون نمی افته.

اگر سینه زنی، سینه بزن، زنجیر زنی زنجیر بزن، طبق سنت عمل کن. ما باید برای عزاداری ها کاری بکنیم که هم این عزاداری ها به نحو احسن انجام بشه و هم سنت ها حفط بشه و بهانه دست اونهایی که ذاتا منحرغ هستند ندهید.

یک نفر نیومد بگه این رقص سنتی که از قدیم بوده و حالا به سبک غربی تغییر پیدا کرده اشکال داره و نباید ترویج پیدا کنه، ولی توی هیئت ها تا سبک شور میاد جای واحد خونده میشه یا شور جای نوحه خونده میشه هنمه صداشون بلند میشه که این چه سبکیه و قبلا از این چیزها نبوده و ما رو با جاهایی مقایسه می کنند که گفتنش درست نیست و مسئله رو باز نمی کنم.

در ادامه حاج آقا که با قسم دادن مستمعین رو دعوت به عمل به صحبتهاشون میکردند فرمودند:

سه چیز رو به شما وصیت می کنم که شاید برای برخی نصیحت باشه:

اول نماز اول وقت، اگر هیئتتون از ظهر شروع میشه با نماز اول وقت شروع کنید و اگر بعد از ظهر شروع میشه با نماز اول وقت ختم کنید. این نماز باید با عزای امام حسین با جوانهای ما اجین بشه.

دوم ظاهرمون رو حفظ کنیم. همه معارف در ادب و اخلاقه و اخلاق هم در ظاهره. وقتی من اینجا هستم همه ظاهر من رو میبینند تا تشخیص بدهند که من چگونه آدمی هستم.

تو رو به خدا سومین چیزی که می خواهم اینه که لااقل شایعات رو بر علیه هیئتها تا با چشمتون ندیدید باور نکنید.حتی به شاهد هم قائل نباشید. چون تخریب هیئتها جزو دستورات دشمنان بیرونی و داخلی است. تخریب این هیئتهایی که پای مقابله با فتنه و انحراف ایستادند. خوننده و گوینده و سینه زنش رو می خواهند تخریب کنند.

یکی از نوکرهای امام حسین تصادف کرده شایعه درست کردند که خدای ناکرده اتفاقی براش افتاده. امروز هم اومد اینجا تا ببینند که الحمدلله صحیح و سلامته.

اگر شنیدی در هیئتی حرفی زده شده در مورد انقلاب یا در هر زمینه ای برو خودت تحقیق کن و همینجوری بدون تحقیق با اس ام اس و حرف خبر رو پخش نکنید و به اینکه فلانی گفته اکتفا نکنید.

بروید، ببینید و بعد قبول کنید. چون این موضوعی که من دارم میگم رو بعده ها می فهمید که چه خطراتی هست. حملات شدیدی رو بر قلب سپاه دین و اسلام انجام میدهند و این خطرناکه. اگر 10 تا سپاهی رده بالا رو شهید کنند طوری نیست ولی حمله به قلب سپاه اسلام خطرناکه.

این هیئتها با خون دل به اینجا رسیده و خواهش من اینه که به این سه وصیت من عمل کنید

/ 0 نظر / 6 بازدید